Zajęcia z cyklu Zdolne Dzieciaki w Bibliotece - spotkanie z Bajarzem Dominikiem 15.06.2019 r.

W sobotnie przedpołudnie w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie zebrały się dwie "pirackie bandy" pod pirackimi banderami. Załogi pirackich trójmasztowców wyposażone
w chustki, kapelusze i przepaski na oczy stanęły do zaciętej walki o skrzynię pełną skarbów. Drużyna z Płazy pod nazwą bandy Czarnobrodego i z Chrzanowa - drużyna Kapitana Hucka przystąpiły do wielu konkurencji, które sprawdzały sprawność, spryt, refleks i zręczność. Piraci skakali w workach, rzucali woreczkami i obręczami do celu, ścigali się w tunelach animacyjnych i rozwiązywali zagadki. Na koniec udało się otworzyć skrzynię, w której zwycięska drużyna Kapitana Hucka znalazła worki pełne słodkich skarbów i trzy pudełka klocków, którymi nasi młodzi czytelnicy będą mogli bawić się w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki. Banda Czarnobrodego otrzymała nagrody pocieszenia, między innymi spacer do chrzanowskiej kawiarni Lodomeria na słodki deser. Wszyscy dostali certyfikat pirata bibliotecznego i kupony na pyszne lody do kawiarni Melba.
Bardzo dziękujemy za wsparcie i współpracę naszym partnerom  Lodziarni Kawiarni - "Lodomeria Cafe" z Chrzanowa, Kawiarni Literackiej Melba z Chrzanowa i Przedsiębiorstwu Produkcyjno - Handlowo - Usługowemu "Maestro" z Alwerni.
Stokrotnie dziękujemy naszemu Bajarzowi - Panu Dominikowi Jaworskiemu za niczym nie ograniczoną fantazję, wielkoduszność i współpracę.
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w Oddziale dla Dzieci. Ahoj dzielni piraci!