A- A A+

W tym roku dzieci uczestniczące w Pożytecznych Wakacjach zaprosiliśmy na STACJĘ BIBLIOTEKA. Zajęcia realizowane w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI, w dużej części skupiały się wokół tematu 100-lecia chrzanowskiego Fabloku.

 

Wykorzystując różnorodne formy staraliśmy się przybliżyć naszym najmłodszym czytelnikom historię tego niezwykłego miejsca. Były prezentacje multimedialne, ciekawe i niebanalne warsztaty plastyczne (kolejarski plener malarski, giga-kolorowanka, pocztówki z Fabloku, czapki maszynisty czy lizaki kolejowe).
Ważnym punktem programu był spacer szlakiem Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce, po którym oprowadzał nas Krzysztof Brandys, Prezes Stowarzyszenia Stacja Chrzanów. Podczas spaceru, od osiedla Rospontowa, wokół zabudowań fablokowskich, aż do stacji kolejowej na ul. Fabrycznej, otrzymaliśmy sporą dawkę informacji na temat tego ważnego, nie tylko dla Chrzanowa i jego mieszkańców, miejsca.
Dzieci świetnie bawiły się także podczas warsztatów teatralnych opartych na tekście "Lokomotywy" J. Tuwima, ćwiczyły wspólnie z Panią Karoliną Kośmider z chrzanowskiego Xtreme Fittness, w trakcie warsztatów z elementami programowania "zamieniały" ozoboty i photony na pociągi. Były zajęcia rekreacyjno-sportowe na podłodze interaktywnej, ale także retro-zabawy, czyli m.in. guma doskakania, hula-hop, gra w klasy czy kapsle.
Nasze serdeczne ukłony kierujemy w stronę Karoliny Kośmider i Krzysztofa Brandysa, a dzieciom dziękujemy za wspólnie i pożytecznie spędzony czas!
Pożyteczne Wakacje 2019 pod hasłem Lokomotywy Niepodległości realizowaliśmy w okresie 1-12 lipca 2019, wzięły w nich udział 253 osoby.
Zajęcia realizowane przez chrzanowską bibliotekę w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI - program PIONIERZY POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI.
Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

 

 1.07 Lokomotywa rusza - zapraszamy na Stację Biblioteka

 

 

2.07 Kolej na ruch - Gimnastyka Smyka z Karoliną Kośmider

 

 

 

3.07 Spacer szlakiem Fabloku

 

 

4.07 Maszynista - artysta - plener malarski

 

 

5.07 Stoi na stacji... warsztaty teatralne i zabawa na podłodze interaktywnej

 

 

8.07 Jedzie pociąg z robotami - warsztaty programowania i plastyczne

 

 

9.07 Pozdrowienia z Fabloku - warsztaty plastyczne i zabawa na podłodze interaktywnej

 

 

10.07 Papierowy pasażer - warsztaty plastyczne

 

 

11.07 Bawmy się! Retro zabawy

 

 

12.07 Chodź. Pomaluj mój świat - giga kolorowanka

 

 

 

 

 

 

 

 

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2