A- A A+

12 kwietnia 2014 w Oddziale dla Dzieci świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Czekolady. W tym dniu w bibliotece królował ulubiony przysmak wszystkich dzieci: było czekoladowe czytanie, czekoladowy quiz, czekoladowe zgadywanki, czekoladowy konkurs, czekoladowe piosenki, czekoladowe przepisy kucharskie i oczywiście? degustacja gorącej czekolady.

Już w progu  biblioteki dzieci były witane piosenką o czekoladzie. Podczas spotkania słuchały fragmentów książek, których tematem była oczywiście? czekolada. Oglądając prezentację multimedialną dowiedziały się, jak powstaje ten przysmak zwany niegdyś ?napojem bogów?: od ziarna uzyskanego z drzewa kakaowego do słodkiej, brązowej tabliczki. Do atrakcji należał quiz, w trakcie którego dzieci obalały stereotypy dotyczące jedzenia czekolady, a także czekoladowe zgadywanki i? konkurs z atrakcyjną nagrodą! Odpowiedź na pytanie: kto i kiedy zaczął jako pierwszy przyrządzać czekoladę ?  znał tylko Oliwier i to on wygrał nagrodę ufundowaną przez sponsora. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem ? wszyscy nasi goście, i ci mali, i ci duzi, popróbowali pysznej, gorącej czekolady do picia.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym spotkanie obfitowało w  czekoladowe atrakcje:

  • Właścicielce "Mydlarni u Franciszka" - za przygotowanie czekoladowo-mydlanych upominków dla wszystkich dzieci oraz za ufundowanie nagrody konkursowej,
  • Właścicielce sklepu "Kredens. Kawy i herbaty świata" - za udostępnienie urządzenia do sporządzania gorącej czekolady.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2