Czy można spotkać się i porozmawiać z Krystyną Jandą, Teresą Lipowską lub Emilianem Kamińskim będąc w bibliotece? Dzięki Fundacji Orange i projektowi "Spotkania z pasjami" jest to możliwe - biorąc udział w wirtualnym spotkaniu z osobami pełnymi pasji i zapału do wykonywanej pracy, podczas wirtualnej konferencji możemy poznać Ich nieco bliżej i dowiedzieć się min o ich zainteresowaniach. Dodatkowo, każda z osób oglądających relację w bibliotece ma możliwość za pomocą czatu zadać pytanie bohaterowi spotkania.

Do uczestnictwa w spotkaniach zapraszane są zarówno osoby z tzw "pierwszych stron gazet" jak i te nieco mniej znane, ale równie aktywnie spędzające czas wolny, a tematy spotkań dobierane są do konkretnego bohatera spotkania.
Na ostatnim spotkaniu gościem była Hanna Gajos - wydawca, krytyk mody oraz dziennikarka, która karierę rozpoczęła w dziale społecznym tygodnika Perspektywy. Pasją Pani Gajos od zawsze była moda, która w połowie lat 70 z hobby przerodziła się w pracę. Dodatkową atrakcją dla uczestników był pokaz kosmetyków oraz pielęgnacji cery dojrzałej i makijażu.