A- A A+

W nagrodę za realizację filmów promujących miejscowości powiatu chrzanowskiego uczestnicy projektu Przystanek Ziemia Chrzanowska - warsztaty dla młodzieży z terenów wiejskich promujące powiat chrzanowski pojechali na dwa dni zwiedzać Jarocin.


Wyjazd edukacyjny 9-10 czerwca 2014  biblioteka przygotowała we współpracy ze szkołami:
I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Chrzanowie,
II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie,
Publicznym Gimnazjum w Babicach,
Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Trzebini,
Zespłem Szkół w Płazie,
Gimnazjum Fundacji Viribus Unitis w Pogorzycach oraz
Publicznym Gimnazjum nr 1 im. ks. prof.  J. Tischnera w Chrzanowie.


Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie współpracuje z Biblioteką z Jarocina, stąd pomysł na spotkanie młodzieży uczestniczącej w bibliotecznych projektach i wymianę doświadczeń.
9 czerwca, w poniedziałek,  Jarocin powitał nas piękną słoneczną pogodą. Gospodarzem naszej wizyty była Dyrektor  Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Jarocin Agnieszka Borkiewicz oraz bibliotekarz-animator kultury Justyna Daniel. Po mieście i jego zabytkach oprowadził nas dyrektor Muzeum Regionalnego Sebastian Pluta. Zajrzeliśmy także do będącego w budowie Muzeum Rocka.
W drugim dniu na Rynku powitał nas Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski, który otworzył konkurencję "rzut glanem". Pojedynek Jarocin kontra Chrzanów rozegrał się  w przyjaznej atmosferze, młodzież dopingowała i kibicowała swoim faworytom. Zwycięzcy najdalszych rzutów otrzymali nagrody - gry Zgrany Jarocin.
Młodzież z Jarocina przygotowywała filmy, komiksy, prezentacje o zasłużonych mieszkańcach miasta i regionu, a chrzanowska młodzież filmy promujące powiat chrzanowski.  Podczas pokazu filmów w kinie "Echo" widzowie obejrzeli prace młodzieży z Jarocina i z Chrzanowa.
Czas w Jarocinie upłynął bardzo szybko i trzeba było wracać. Zostały miłe wspomnienia.
Dziękuję Pani Agnieszce Borkiewicz Dyrektorowi Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Jarocin za miłe przyjęcie i gościnę oraz Justynie Daniel za perfekcyjną organizację naszego pobytu.

 

Zobacz relację z wyjazdu.

 

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2