6.06 w Klubie Literackim "Pod Muzami" odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jacka Zielińskiego, absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w  Krakowie.

Na co dzień Artysta zajmuje się przede wszystkim malarstwem i grafiką użytkową (grafika wydawnicza).  Jego malarstwo zmusza do myślenia, nic nie jest dopowiedziane, nazwy, czasem  ? rebours , prowokują. Bardzo charakterystyczna kolorystyka , uproszczone, skubizowane formy, tworzą niepowtarzalny styl. Warto zobaczyć je w naturze, ponieważ duży format obrazów  inaczej niż reprodukcja oddziałuje na widza.
Dodatkową atrakcją wernisażu był pokaz tańca flamenco wykonany przez uczennicę Szkoły Tańca Wir Marcelinę Miklas. W jej wykonaniu zobaczyliśmy Fandango i Guajirę- taniec z chustą. Wystawa w Klubie Biblioteki "Pod Muzami" czynna do końca lipca w godzinach działalności klubu. Serdecznie zapraszamy.Więcej na stronie: http://www.ziejac.neostrada.pl/info.html