Sześćdziesięciu mieszkańców powiatu chrzanowskiego wie już, jak zarządzać domowymi finansami i jak założyć elektroniczne konto w banku. To efekt kursu, który ukończyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie. W ostatnim tygodniu czerwca zakończyły się prowadzone kursy e-learningowe "O finansach... w bibliotece - III edycja". Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Dowiedzieli się, między innymi jak racjonalnie planować wydatki, w jaki sposób bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak posługiwać się e-kontem i na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Projekt "O finansach... w bibliotece - III edycja" jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Kurs skierowany jest głównie do grupy osób 50+ a jego nadrzędnym celem jest poszerzenie wiedzy o aktualnych produktach bankowych oraz narzędziach internetowych związanych z tematem bankowości. Dzięki formule nauki przez internet pomaga w opanowaniu podstaw obsługi komputera a poprzez ćwiczenia wykonywane w grupach sprzyja także integracji. Przy wspólnym poczęstunku uczestnicy mieli okazję wymieniać ze sobą bardzo cenne uwagi a także własne doświadczenia z zakresu bankowości. Po zakończeniu szkoleń, kilka osób z powodzeniem rozpoczęło swoją przygodę z bankowością on-line z czego jesteśmy szczególnie dumni. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników kursów i mamy nadzieję, że ich wiedza na temat dostępnych produktów bankowych przyda się także w życiu codziennym.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Dziękujemy pracownikom Banku Spółdzielczego w Chrzanowie za pomoc w organizacji spotkań dot. zabezpieczeń banknotów.

prb