A- A A+

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu foto-relację z Akcji Letniej Pożyteczne Wakacje 2014, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie pod hasłem Tańcowała kosa z kłosem - czyli jak oswoić tradycję?.

 

W filiach bibliotecznych w Pogorzycach, Balinie i Luszowicach oraz w chrzanowskim Klubie Literackim Pod Muzami dzieci uczestniczyły w regionalnych zajęciach edukacyjnych, warsztatach dotyczących edukacji przyrodniczej, warsztatach plastycznych, spotykały się z twórcami i pasjonatami regionalnymi, wspólnie bawiły się i wypoczywały z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich, bibliotekarzami i rodzicami. Zbierały, suszyły kwiaty, zioła i zboża i pod ich pilnym okiem uczyły się naszych regionalnych tradycji i kompozycji tradycyjnych wieńców dożynkowych. Uczestnicy mieli również okazję odwiedzić miejscowe piekarnie i lokalne gospodarstwa rolne oraz pojechać do Skansenu w Wygiełzowie.

Wieńce dożynkowe wykonane przez uczestników akcji zostały zaprezentowane na Powiatowych Dożynkach 2014 w Luszowicach, 31.08.2014r.

 

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2