A- A A+

DSC 0537Pierwsze spotkanie z cyklu "Senior w podróży" w Nowym Roku upłynęło pod żaglami katamaranu. Prelegentem był bowiem skiper Włodzimierz Odrzywolski, który niedawno zakończył trwający kilka lat rejs dookoła świata. Odwiedzone 58 krajów, brak miejsca w paszporcie na kolejne pieczątki oraz prawdziwe morskie opowieści - trudno o tym wszystkim opowiedzieć podczas jednego spotkaniadlatego pan Włodzimierz postanowił podzielić się z nami wrażeniami z jednego najpiękniejszych zakątków świata - Polinezji.

Imponujących rozmiarów palmy i lazur wody widoczne na prezentowanych zdjęciach oraz filmach, a także liczne eksponaty przywiezione z podróży przeniosły uczestników w egzotyczny klimat. Pan Włodzimierz pochodzi ze Szczakowej, obecnie mieszka w Balinie. Jako dziecko zakochał się w morzu. Pierwszy kajak zbudował w wieku siedmiu lat. Potem został żeglarzem i wziętym szkutnikiem. Przez pewien czas był nawet szefem floty czarterowej pływającej po Morzu Śródziemnym. W listopadzie 2008 roku z bogatym Polakiem wyruszył na francuskim, ekskluzywnym katamaranie w podróż dookoła świata. Do tej pory odwiedził już ponad 50 państw. Trasa rejsu wiodła m.in. przez Florydę i Przylądek Horn.

Już teraz zapraszamy na kolejną część relacji z wyprawy dookoła świata, która odbędzie się 9 lutego 2015 godz. 17.00. Tym razem odwiedzimy Sri Lankę.

 

 

 

 

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2