A- A A+

8 grudnia 2014 r. nasza klasa uczestniczyła w ciekawych warsztatach. Stały się one częścią uroczystego otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie Filii w Płazie. Ponad rok czekaliśmy na otwarcie remontowanej biblioteki.


Piękny, nowoczesny budynek zrobił na nas ogromne wrażenie. Nasza klasa długo będzie pamiętać to uroczyste otwarcie biblioteki, gdyż właśnie w tym dniu mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykle ciekawych, plastycznych zajęciach warsztatowych. Prowadził je artysta-karykaturzysta p. Szymon Teluk, który przyjechał do Płazy z Zielonej Góry. Te warsztaty były dla nas spotkaniem oko w oko z karykaturą, o której jak dotąd niewiele słyszeliśmy. Praktyczne zajęcia poprzedziła prezentacja ciekawych karykatur, przygotowana przez pana Szymona. Ze zdziwieniem odkryliśmy, że tak naprawdę  z tą karykaturą to już nieraz się zetknęliśmy. Bez trudu rozpoznawaliśmy portrety popularnych aktorów, polityków i piosenkarzy. Każda z  tych karykatur  była jedyna w swoim rodzaju, zaskakiwała swoją oryginalnością. Po prezentacji zaczęła się praktyczna część naszych zajęć. Wreszcie mieliśmy szansę się wykazać. Zgodnie z instruktażem pana Szymona, krok po kroku, rysowaliśmy karykatury swoich koleżanek i kolegów. Okazało się, że nie jest to wcale takie trudne, wystarczy tylko skupić uwagę i zająć się obserwacją rysowanego obiektu. W  bardzo przyjaznej atmosferze, wsłuchani  w dowcipy pana Szymona, kończyliśmy swoje rysunki. Obserwowaliśmy też jego precyzyjne ruchy ołówkiem. Widać  było, że nie jest to tylko jego praca, ale przede wszystkim  prawdziwa pasja, która sprawia mu ogromną przyjemność.
                      

Zajęcia zakończyliśmy prezentacją naszych karykatur, które utrwalone zostały na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu naszej klasy z panem Szymonem.Bliskie spotkanie z karykaturą na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzięki niemu zrozumieliśmy, że rysowanie to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także i dorosłych.

                                           Uczniowie kl. V Szkoły Podstawowej, Zespołu Szkół w Płazie


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2