W lutym 2015 roku w Oddziale dla Dzieci odbyło się 16 imprez czytelniczych, w których uczestniczyło 179 dzieci oraz 37 rodziców i opiekunów.
Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy 2 spotkania w ramach biblioterapii, przeprowadziliśmy także 2 lekcje biblioteczne. Czytelnicy indywidualni skorzystali z bogatej oferty naszego Oddziału.

Podczas zajęć z cyklu "Biblioteczne rozmaitości" dzieci poznały "dźwięki" książki, czyli zbiory multimedialne w naszej bibliotece: audiobooki, e-booki, płyty analogowe, kasety VHS, kasety magnetofonowe, płyty DVD. Miały także okazję zapoznać się z urządzeniami służącymi do odczytu treści zapisanych na w/w nośnikach: adapterem, odtwarzaczem video oraz DVD, czytnikiem e-booków.

Po raz pierwszy w tym roku odbyły się zajęcia z lektorem języka angielskiego. Bawiąc się podczas "Zabaw z językiem angielskim" dzieci poznawały nazwy jedzenia, uczyły się zwrotów, a także grały w gry.

W lutym pojawiła się nowa propozycja zajęć dla dzieci młodszych - "Bajeczki w Bajeczkowie". Nasze wolontariuszki Asia i Basia przygotowały dla dzieci ciekawe książki i, oczywiście, atrakcyjne zabawy.

Drugiej połowie lutego patronował bohater książki Antoine de Saint-Exupéry'ego - Mały Książę. W ramach ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci odbywały się różnorodne formy zajęć:

• "Gry planszowe - to jest to!" - dużą popularnością cieszyły się gry "Mały Książę - stwórz mi planetę!" oraz "Baobab".
  • "Bajarka opowiada" - dzieci wysłuchały baśni "Tajemnica białego kota", po czym dyskutowały, czy przyjacielem Małego Księcia na Ziemi mógłby być kot, czy jakieś inne zwierzę.
  • warsztaty komputerowe "My się myszki nie boimy!" - za pomocą programu Paint dzieci stworzyły piękne prace związane z pobytem Małego Księcia na Ziemi.
  • warsztaty literacko - plastyczne "Czytam i tworzę" - wykorzystując różnorodne materiały i techniki plastyczne (m.in. chrupki Playmais oraz piankolinę) uczestnicy zajęć wykonali rekwizyty, które posłużyły do stworzenia makiety planety Małego Księcia.

Efekty dwutygodniowych zajęć feryjnych (makiety planety B-612, wystawę kolorowanek z Painta, zamek z piankoliny) można podziwiać w Oddziale dla Dzieci do końca marca.

W marcu kolejne atrakcje! Serdecznie zapraszamy!