30 maja 2015 r. rozpoczął się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie po raz kolejny włączyła się do tej akcji organizując V Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom.

W dniach 1 - 3 VI w bajkowej scenerii zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane teksty literatury dziecięcej w myśl hasła OTCD "Cała Polska czyta w bibliotekach". Podczas Maratonu bibliotekę odwiedziło 325 dzieci wraz z opiekunami oraz 13 zaproszonych gości.

Dzieci przybyły do biblioteki w kolorowym korowodzie niosąc w rączkach baloniki, chorągiewki, motylki, itd. Zaproszeni goście przygotowali dla nich wiele atrakcji: było głośne czytanie książek, granie na trąbce, wspólne tańce, inscenizowanie wierszy Juliana Tuwima, po bibliotece przejechał nawet dłuuuugi, roześmiany pociąg. Niespodzianki przygotowały także dzieci: każda grupa podziękowała czytającym Gościom piosenką lub wierszykiem. W nagrodę za piękne występy oraz za kolorowe rekwizyty każde dziecko otrzymało słodkiego lizaka.
Zaproszenie do udziału w Maratonie przyjęli i dzieciom czytali:

1 czerwca:
Dr Marek Niechwiej - Burmistrz Miasta Chrzanowa
Pani Beata Wątor - Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa
Pan Zdzisław Mucha - muzyk
oraz
Pan Robert Maciaszek - Poseł na Sejm RP
Ksiądz Roman Sławeński - Proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie
Pan Zbigniew Klatka - Prezes Stowarzyszenia Teatr Ludowy "Tradycja" w Okleśnej, Prezes Stowarzyszenia "Seniorzy Alwerni"

2 czerwca:
sierż. sztab. Iwona Szelichiewicz - Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie
kpt. mgr inż. Dominik Głogowski - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w  Chrzanowie

3 czerwca:
Pani Lucyna Kozub-Jentys - Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie
Pani Grażyna Kaim - Redaktor Naczelna Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej "Przełom"
Pan Krzysztof Zubik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie
oraz
Pan Jerzy Woźniakiewicz - Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie
Ksiądz Grzegorz Pieróg - Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie

W Maratonie uczestniczyły także dzieci oraz wychowawcy z:

-    Przedszkola Samorządowego nr 1 w Chrzanowie
-    Przedszkola Samorządowego nr 4 w Chrzanowie
-    Przedszkola Samorządowego nr 5 w Chrzanowie
-    Przedszkola Samorządowego nr 7 w Chrzanowie
-    Przedszkola Samorządowego nr 8 w Chrzanowie
-    Przedszkola Samorządowego nr 10 w Chrzanowie
-    Przedszkola Artystyczno-Językowego "Błękitna laguna" w Trzebini

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom V Chrzanowskiego Maratonu Czytania Dzieciom - Gościom, Dzieciom i Wychowawcom za wspaniałe chwile spędzone przy wspólnym czytaniu książek.