klauzula

 
 
 
A- A A+

Zestawienia bibliograficzne

Zestawienia bibliograficzne

Możesz  zlecić  wykonanie  zestawienia  bibliograficznego  do  pracy  magisterskiej,  licencjackiej, zaliczeniowej  czy  maturalnej.  Bibliografia  to  uporządkowany  spis  dokumentów  dobranych  według ustalonych kryteriów. W toku przygotowania zestawienia przeszukiwane są następujące bazy danych:


Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Polskiej Bibliografii Lekarskiej, IBUK - czytelni internetowej, Lex Gamma - system informacji prawnej z monografiami.

Jeżeli chcesz zamówić wykonanie zestawienia możesz to zrobić:

- osobiście w Czytelni Naukowej,
- wysyłając zamówienie mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- telefonicznie /32 763 27 49/

Informacje niezbędne do wykonania zestawienia:

dane osobowe zamawiającego wraz z telefonem/mailem kontaktowym
- tytuł pracy
- plan pracy /ewentualnie szczegółowe zagadnienia/
- określić z jakich baz danych zestawienie ma zostać wykonane

Prosimy o zapoznanie się z cennikiem usług informacyjnych.

Wypożyczenia Międzybiblioteczne

Wypożyczenia Międzybiblioteczne

Możesz  zamówić  materiały,  których  nie  posiadamy  w  swoich  zbiorach.  Usługa  Wypożyczeń Międzybibliotecznych  pozwala  sprowadzić  książkę,  kserokopie  lub  skany  fragmentów  książek i  artykuły  z  czasopism  z  bibliotek  krajowych  i  zagranicznych.  Ze  sprowadzonych  książek  można korzystać na miejscu w Czytelni Naukowej.

Czytaj więcej...

Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne

Serdecznie zachęcamy nauczycieli do skorzystania z oferty lekcji bibliotecznych prowadzonych przez naszych  bibliotekarzy.  Osoby  zainteresowane  uczestnictwem  prosimy  o  kontakt  w  celu  ustalenia terminu zajęć. Lekcje mogą być prowadzone od wtorku do piątku, w godzinach otwarcia biblioteki tj. od 8.00 do 19.00 zarówno w budynku biblioteki, jak również w każdej szkole na terenie Chrzanowa.

Czytaj więcej...

Wrzutnia książek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie działa wrzutnia książek, czyli całodobowe urządzenie samodzielnego zwrotu książek. Znajduje się na zewnątrz biblioteki, tuż przy wejściu i umożliwia wygodny sposób oddania książek o każdej porze, również podczas świąt i dni wolnych od pracy. Zainstalowano ją z myślą o wygodzie czytelników chrzanowskiej biblioteki, którzy nie mają czasu, by oddać książki przy ladzie bibliotecznej.

ZASADY KORZYSTANIA Z WRZUTNI:

Czytaj więcej...

Książka na telefon

Z usługi mogą korzystać osoby niepełnosprawne, chore oraz starsi mieszkańcy Chrzanowa, czyli wszyscy, którzy lubią czytać, ale z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć osobiście do biblioteki. W ramach usługi Książka na telefon można korzystać z książek, czasopism archiwalnych i "książek mówionych", czyli czytanych przez lektora, utrwalonych na taśmie magnetofonowej lub płycie CD, płyt z muzyką, filmów oraz materiałów multimedialnych do nauki języków obcych. Warunkiem korzystania z tej oferty jest posiadanie karty bibliotecznej. Zamówienia można składać osobiście lub telefonicznie w Wypożyczalni tel. 32 763 27 40.


Korzystanie z sali projekcyjnej

Rezerwacja sali projekcyjnej

Sala  projekcyjna  posiada  30  miejsc,  jest  wyposażona  w  sprzęt  multimedialny  umożliwiający przeprowadzenie  lekcji,  warsztatów  czy  kameralnych  projekcji  filmowych  w  oparciu  o  zasoby biblioteki (adaptacje lektur szkolnych, filmy edukacyjne).

Czytaj więcej...

Skanowanie/kserowanie/wydruki

Skanowanie/kserowanie/wydruki

W  Czytelni  Naukowej  do  Twojej  dyspozycji  są  następujące  urządzenia:  drukarka  A4,  drukarka  A3, kserokopiarka, skaner i aparat fotograficzny. Prosimy o zapoznanie się z cennikiem usług informacyjnych.

Czytaj więcej...