klauzula

 
 
 
 

Szanowni Czytelnicy!

 

W celu odzyskania wierzytelności (zbiorów bibliotecznych oraz kar regulaminowych za nieterminowy zwrot zbiorów) Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie podpisała umowę z firmą windykacyjną STATIMA. Czytelnicy, którzy otrzymają wezwanie do zwrotu wierzytelności od firmy STATIMA, zobowiązani są do zwrotu książek w bibliotece i uiszczenia opłaty za ich przetrzymanie oraz zapłaty za zagubione zbiory na konto bankowe firmy windykacyjnej.

 

Dane firmy windykacyjnej:
Kancelaria S. A. STATIMA
ul. Zygmunta Krasińskiego 29
40-019 Katowice

Numer konta bankowego:
08 1750 1035 0000 0000 3195 4487
tel. 32 782 39 99
http://www.statima.pl


Informacje na temat windykacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie:
tel. 32 763 27 40, 32 763 27 51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie przypomina wszystkim, którzy zalegają  ze zwrotem wypożyczonych zbiorów bibliotecznych oraz zapłatą należności z tytułu nieterminowego zwrotu zbiorów, o konieczności uregulowania swoich zobowiązań.

Przypominamy, że każdy czytelnik zapisując się do Biblioteki zobowiązał się do przestrzegania regulaminu, co potwierdzał własnoręcznym podpisem.  Zgodnie z regulaminem, Bibliotece przysługuje prawo dochodzenia swoich roszczeń za pośrednictwem firmy windykacyjnej lub na drodze sądowej.

Informujemy, że w przypadku zgubienia, uszkodzenia lub zniszczenia wypożyczonych zbiorów lub braku możliwości wpłaty zobowiązań z tytułu nieterminowego zwrotu zbiorów istnieje wiele sposobów rozwiązania problemu bez dalszego powiększania kosztów.

- odkupienie identycznego egzemplarza,

- zakupienie wydawnictwa wskazanego przez Bibliotekę,

- przyjęcie książki (książek) zaproponowanych przez czytelnika po sprawdzeniu ich przydatności w zbiorach Biblioteki

W przypadkach wymagających indywidualnego rozpatrzenia można zwrócić się do dyrekcji Biblioteki składając pismo w sekretariacie.