19.02.2018r.

Jak co miesiąc w Klubie Biblioteki Publicznej „Pod Muzami” odbyło się spotkanie poetyckie w ramach Akademii Słowa. Tym razem pretekstem i tematem spotkania były „Walentynki” a więc temat miłości. Poetki i poeci Akademii Słowa prezentowali swoje wiersze, które dotykały różnych aspektów w relacjach miłosnych ludzi. Od bardzo poważnych rozważań natury filozoficznej z przywołaniem autorytetów, na które powołała się na przykład występująca koleżanka Grażyna Zielińska do żartobliwych jakie miałem okazję ja sam przedstawić i satyry Wacław Płonka.
Spotkaniu przewodził sprawny duet poetycki, który stanowili: Bogusława Chwierut i Tomasz Adryan. Świetne dialogi pomiędzy nimi, romantyczny śpiew Urszuli Siarczyńskiej prezentującej piosenki własnej kompozycji do tekstów członków Akademii Słowa stanowiły oś dzisiejszego wieczoru. Swoje utwory z okazji Walentynek prezentowali także Helenka Gleń, Ela Mikłas Czarnecka, Barbara Korczyk, Bogusław Zakordoniec i Zbigniew Tomski.
Zgromadzona publiczność miała okazję nie tylko słuchać wierszy i piosenek poetyckich, ale także z wszystkimi uczestnikami poetyckiego słowa śpiewać wspólnie piosenki. Helenka Gleń oprócz własnych utworów zaprezentowała utwory nieobecnej na spotkaniu Janiny Kopczyk. Całość wieczoru , która trwała nieco ponad godzinę była sympatycznym i nastrojowym spotkaniem przyjaciół, którzy lubią ze sobą przebywać. Wypada nam jeszcze mocniej zachęcać publiczność aby zechciała zauważyć nasze cykliczne spotkania z poezją i wspólnie się delektować pięknem słowa i muzyki. Drodzy czytelnicy drzwi do Klubu „Pod Muzami” są dla Was otwarte – zapraszamy.
Gustaw Czerwik

2 thoughts on “19.02.2018r.

  1. Do mojego tekstu dodam małe sprostowanie:
    w spotkaniu brała udział wspaniała poetka Marysia Chruściel i przedstawiła wiersz swojego ojca. Wiersz był wzruszający. Przepraszam Cie Marysia za pominiecie. Następnym razem napisze o Tobie specjalnie by Ci wynagrodzić moją wpadkę
    Z pozdrowieniem :
    Gustaw

  2. piękne wspomnienia…. ciągle żywe przed oczami…. liryczno- wspomnieniowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.