Kobiety, kwiaty, muzyka i poezja w Starej Kotłowni 11 marca 2019 r.

Miłość i kobiety, tak można połączyć dwa święta: walentynki i Dzień Kobiet.
Wiele słów na temat kobiet na przestrzeni wieków. Jak przebiegała ich droga do emancypacji? Jakie listy pisali wielcy pisarze i poeci do swoich wybranek? Jak w sztuce ukazać piękno kobiety?
Tak w skrócie można powiedzieć o imprezie zorganizowanej przez UTW Chrzanów. Grupa „Czar Ty Gustawa”.
Konferansjerkę prowadzili panowie: Adam Kasperkiewicz i Gustaw Czerwik, którzy od początku bawili widownię błyskotliwymi dowcipami i anegdotami. Dla zrównoważenia nastroju pani Wiesława Molik – Bąk podzieliła się swoją wiedzą o roli polskich sufrażystek. Nieco później zebrani z zainteresowaniem wysłuchali czytanych przez nią listów Henryka Sienkiewicza do narzeczonej, w których informował nie tylko o swych uczuciach do wybranki serca, ale także o przygotowywaniu ich wspólnego mieszkania.
Wiersze o miłości i kobietach prezentowane były przez panie: Marię Hudzik i Teresę Bigaj oraz panów: Gustawa Czerwika, Adama Kasperkiewicza i Zbigniewa Tomskiego. Znalazły się tu utwory znanych poetów oraz autorstwa organizatorów spotkania. Liryczny nastrój mieszał się z humorystycznymi fraszkami.
Całość przeplatana była wystąpieniami muzycznymi państwa Urszuli i Tadeusza Siarczyńskich oraz pani Maryli Kramarczyk. Tutaj także można było wysłuchać autorskich opracowań muzycznych jak i piosenek znanych twórców.
Nie brakło również wzrokowych wrażeń estetycznych, gdyż podczas całego spektaklu można było oglądać wyświetlane na dużym ekranie obrazy i fotografie artystyczne, w których motywem przewodnim były kobiety i kwiaty.
Spotkanie zakończyło się miłym akcentem: prowadzący obdarowywali gości własnymi wierszami, kwiatami i słodyczami.

 

Autor: Wanda Potoczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.