Promocja książki Gustawa Czerwika – Julia. Opowieść o życiu wsi w trudnych czasach. 

Czerwcowe spotkanie Akademii Słowa będzie inne niż wszystkie, bowiem łączymy tym razem siły i Akademii, i  DKK-Dyskusyjnego Klubu Książki. 
Razem spotkamy się na  promocji książki Gustawa Czerwika, który od lat moderuje spotkania w ramach Akademii Słowa, przewodniczy Otwartej Grupie Poetyckiej Gustawa oraz dyskutuje w DKK- Dyskusyjnym Klubie Książki.  Wielokrotnie w bibliotece  promowaliśmy Jego tomiki poezji… tym razem kolej na Jego debiut prozatorski. 
 
“Julia. Opowieść o życiu wsi w trudnych czasach” to jak pisze we wstępie Olga Nowicka – powieść – pamiątka, którą autor dołącza do rodzinnego literackiego archiwum. Pamięć gra tutaj najważniejszą rolę – zarówno w czasie, przestrzeni, dziejach głównej bohaterki i jej bliskich. Na tle historycznego kolorytu Ziemi Złotowskiej, fabularnych wątków z rodzinnego albumu okraszonych po części fikcyjnymi zdarzeniami i postaciami, budowana jest tożsamość rodziny. Tytułowa Julia – kobieta z krwi i kości niczym pionierka w powojennej trudnej rzeczywistości walczy o wymarzone szczęście[…] Co dalej? o tym przekonają się Państwo czytając książkę oraz na spotkaniu z jej autorem – Gustawem Czerwikiem. 
 
Zapraszamy na to wyjątkowe  spotkanie , które odbędzie się 27 czerwca o godz. 17:30.
 
Do zobaczenia! 😊