28 października, o godz. 17:30 odbyło się spotkanie DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Jacka Hugo – Badera “Skucha”.

Jacek Hugo – Bader to polski dziennikarz i przede wszystkim reportażysta, którzy w branży pracuje już od początku lat 90.. Ukończył studia pedagogiczne, co pozwoliło mu podjąć pracę jako nauczyciel historii w szkole specjalnej. Ponadto był również pedagogiem szkolnym i socjoterapeutą w poradni małżeńskiej.

Bader działał również w opozycji demokratycznej i był ostatnim szefem kolportażu Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej, podziemnej struktury „Solidarności”, wydającej tygodnik „Wola” i drukującej „Tygodnik Mazowsze”. Od wielu lat pisarz jest związany z „Gazetą wyborczą”. Do działu reportażu dołączył po wygranym konkursie. Jego teksty dotyczą głównie krajów byłego ZSRR. Za swoją twórczość otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień i nominacji, m.in. Grand Press, Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera czy Czwarty Żywioł przyznawaną przez publiczność podczas Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. W 2014 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Warto wspomnieć tutaj, że to właśnie Hugo-Bader odpowiedzialny jest za dziennikarską prowokację podczas Marszu Niepodległości w 2016 roku. Ucharakteryzował się na osobę czarnoskórą, po czym wziął udział w wydarzeniu. Następnie zaś opublikował dość kontrowersyjny reportaż.

Do najbardziej popularnych i wartych uwagi tekstów Jacka Hugo-Badera należą: Skucha, Biała Gorączka, Dzienniki kołymskie czy Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak.

Źródło informacji: https://www.taniaksiazka.pl
 
Oto kilka zdjęć z naszego spotkania.