19 maja (piątek) o godz. 17:30, w ramach projektu BLISKO, odbędzie się spotkanie z Andą Rottenberg – polską historyczką sztuki, krytyczką, kuratorką sztuki i publicystką. W latach 1993–2001 dyrektor Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie.

Anda Rottenberg w swojej najnowszej książce “Rozrzut” zbiera rozrzucone na przestrzeni lat okruchy pamięci, tworząc pasjonujący pejzaż sztuki i kultury XX i XXI wieku. W tym bogato ilustrowanym tomie awangarda spotyka Warhola i kolorystów, znani artyści jak Munch, Szapocznikow czy Wróblewski sąsiadują z tymi mniej znanymi, a godnymi uwagi. Autorka pisze o pamięci, obecności kobiet w świecie, ale i o związkach między władzą a sztuką i kulturą. To wciągający przewodnik po sztuce XX i początków XXI wieku, ale i po współczesnym świecie.

“Rozrzut” to lektura nie tylko dla miłośników sztuki, a może wręcz przede wszystkim dla “niemiłośników”. Otwiera drzwi do zrozumienia kwestii fundamentalnych: po co nam sztuka i po co nam artyści – prof. Małgorzata Omilanowska

Zapraszamy !