Nieskomplikowana w formie plastycznej, za to bogata w treść książka Philippe de Kemmeter’a TATA W SIECI, stanowiła kanwę, na której oparta została nasza rozmowa
w kwietniowym Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci (5.04.2019)
Antarktyda, rodzina Pingwinów: mama, mały Pingwinek i tata Pingwin. Niby wszystko
w porządku, ale… I tu pojawia się problem: tata niemal „zamrożony” na Icebooku, uzależniony od dostępu do sieci, od mediów społecznościowych, ma oczywiście kilkuset przyjaciół, ale żadnego z nich nie poznał osobiście, ze swoją pingwinią rodziną praktycznie nie ma kontaktu… I pewnego, niespodziewanie tata Pingwin traci możliwość połączenia z siecią!
Czy ta historia dla wielu z nas nie brzmi znajomo?
Właśnie o problemie uzależnienia od Internetu, zarówno wśród najmłodszych, ale także dorosłych użytkowników rozmawialiśmy z naszymi młodymi Klubowiczami. Dzieliliśmy się przemyśleniami, obserwacjami, wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, czym dla nas jest Internet, media społecznościowe, jakie są ich plusy, ale i minusy… Bardzo ciekawa i pouczająca rozmowa.

Ponieważ spotkanie DKK odbyło się przed świętami Wielkiej Nocy, część warsztatową poświęciliśmy na wykonanie niezwykłych kartek świątecznych – na załączonych zdjęciach efekt naszych plastycznych zmagań.