24 października 2019 roku było zaplanowane spotkanie autorskie ze Stanisławem Aleksandrem Nowakiem. Jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie odbyło się ono, ponieważ autor na nie, nie przyjechał.

Spotkanie było zorganizowane w ramach DKK, więc postanowiliśmy, że przeprowadzimy rozmowę o książce. Przeprosiliśmy gości, którzy przybyli, aby poznać autora i zaprosiliśmy ich do udziału w dyskusji.

Rozmowa rozpoczęła się od przedstawienia autora, czym się zajmuje, skąd pochodzi. Następnie przeszliśmy do omawiania „Galicyan”. Powieść przez swoją wyjątkowość językową i historyczną spotkała się z dużym entuzjazmem czytelników. Każdy znalazł w niej coś dla siebie. Głównym tematem książki jest wieś, która w pamięci większości osób kojarzy się z czymś szczególnym. Dużo mówiliśmy o tle historycznym książki, która dzieje się w przeciągu kilku pokoleń rodu Kończyświatów. Dla wszystkich jednak to język „Galicyan” był największym odkryciem i największą fascynacją. A jaki on jest? Niech się każdy przekona sam, sięgając po powieść Stanisława Aleksandra Nowaka.