Czytamy i piszemy dla PAUZY – David Vann, „Halibut na księżycu”

I stało się! Urodziło się nasze nowe „literackie dziecko”, z którego cały zespół DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki jest bardzo dumny. W październiku 2020r. gościliśmy na spotkaniu Anitę Musioł  właścicielkę Wydawnictwa Pauza, z którą prowadziliśmy rozmowy o literaturze, rynku książki, autorach i czytelnikach. Nasza  luźna dyskusja sprowokowała, a raczej dała zaczyn do podjęcia współpracy w obszarze recenzowania książek Wydawnictwa, którego profil działania i wydawana literatura zdecydowanie odpowiada gustom ambitnych klubowiczów DKK z chrzanowskiej biblioteki.

Wspólnie postanowiliśmy podjąć współpracę polegającą na przygotowaniu przez klubowiczów rekomendacji czyli krótkich streszczeń dla Wydawnictwa. Czyli – czytamy, dyskutujemy, recenzujemy, a Wydawnictwo  publikuje blurb naszego autorstwa na okładce lub obwolucie książki.

Dyskusyjny Klub Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie działa już 15 lat. Cenimy sobie fakt, że jesteśmy najstarszym klubem w Małopolsce, pozytywnie ocenianym w ramach ogólnopolskiego  projektu, a w środowisku lokalnym postrzeganym jako grupa kreująca modę na czytanie.

Nasza przestrzeń to rozmowy o książkach, wymiana poglądów literackich i konfrontacja naszych gustów.  Zdarza się, że członkowie klubu włączają się również w inne biblioteczne i miejskie działania literackie jak: konkursy, kampanie i akcje literackie. W tej przebogatej przestrzeni znalazło się teraz miejsce na nowy LITERACKI PROJEKT. Dla nas jako grupy rozmiłowanej w literaturze, to duże wyzwanie, ale cieszymy się, że  idea Dyskusyjnego Klubu Książki zgrała się z zamysłem Wydawnictwa w kwestii promocji literatury.

Właścicielce Wydawnictwa Pani Anicie Musioł dziękujemy za szansę wkroczenia w nowy rozdział naszego klubowego życia i w kolejny  obszar dobrej i ambitnej literatury.  

Nasze pierwsze spotkanie to „strzał w dziesiątkę” –  DAVID VANN, HALIBUT NA KSIĘŻYCU. Zapraszamy do wysłuchania naszej dyskusji i koniecznie do przeczytania tej książki.

„Ani zimna Alaska, ani gorąca Kalifornia nie stanowią już bezpiecznej przystani dla Jima… zabójczo szczera opowieść o poczuciu głębokiej beznadziei, niszczącym niepokoju oraz  trudnych relacjach rodzinnych i ciągłym poszukiwaniu bliskości. Jaki bilans emocjonalny przyniesie czytelnikowi konfrontacja swojego Ja z metaforycznym Halibutem?”

Nasze motto jest nieustanne: ROZMOWA JEST PRZEDŁUŻENIEM PRZYJEMNOŚCI CZYTANIA!