Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie

Dział Czytelń
i Multimediów

czytelnia@mbp.chrzanow.pl | tel. 32 763 27 49
multimedia@mbp.chrzanow.pl | tel. 32 763 27 50
ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów

Ciekawa oferta dla osób z dysfunkcjami wzroku

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece. Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2017" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie cztery urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące.

Są to: Czytak Plus – odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia;

Czytak NPN – bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka wypożycza urządzenia osobom niepełnosprawnym. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku mają łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie "Larix" od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących.

We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór
o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Katalog cyfrowych książek mówionych

nagranych w latach 2007 –2019 w ramach projektów realizowanych dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Muzeum Historii Polski w Warszawie, Narodowego Centrum Kultury, Zarządu Województwa Mazowieckiego, Nowojorskiego Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce, Darczyńców.

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych

dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece

Scroll to Top