Oddział
dla Dzieci

dzieciecy@mbp.chrzanow.pl | tel. 32 763 27 53
ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów

  1. Strona główna
  2. »
  3. O bibliotece
  4. »
  5. Oddział dla Dzieci
  6. »
  7. Mała książka – wielki...

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Chrzanowska biblioteka serdecznie zaprasza przedszkolaków i ich rodziców do udziału w ogólnopolskim projekcie czytelniczym MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Program Mała książka - wielki człowiek realizowany jest zarówno w Oddziale dla Dzieci (Biblioteka Główna, ul. Broniewskiego 10C), jak i we wszystkich filiach bibliotecznych

Od 2019 roku nasza biblioteka uczestniczy w kampanii Instytutu Książki MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, która ma już pięć edycji. Ta czytelnicza akcja zainteresowała dzieci i rodziców – zarówno naszych dotychczasowych czytelników, jak i całkiem nowe osoby. W ciągu kilku lat mnóstwo dzieci otrzymało czytelnicze wyprawki, odwiedziło bibliotekę niezliczoną ilość razy i otrzymało Dyplomy Małego Czytelnika. Poniżej prezentujemy film z galerią dumnych najmłodszych (dzisiaj już nieco starszych) bibliotecznych bywalców, którzy z sukcesem zakończyli I edycję akcji. My też jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, i wszystkim serdecznie gratulujemy!

O kampanii MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK mogą Państwo przeczytać na stronie dedykowanej kampanii.

Ruszyliśmy z czwartą edycją projektu Mała Książka Wielki Człowiek.

Jak wziąć udział w projekcie? Kilka praktycznych wskazówek:

• W akcji mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki.
• Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę “Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.
• Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
• W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki to poradnik, przypominający o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.
• Uwaga! Do udziału zapraszamy także te dzieci, które wzięły udział we wcześniejszych edycjach.

Organizatorzy:

Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat Honorowy:

Rzecznik Praw Dziecka

Partnerzy:

Polska Sekcja IBBY
Fundacja Metropolia Dzieci
czasopismo Nowoczesna Biblioteka 3.0

Patronat Medialny:

Ryms
CzasDzieci.pl
Scroll to Top