Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie

czytelnia@mbp.chrzanow.pl | tel. 32 763 27 49
ul. Władysława Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów

Academica

Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia ponad 3 700 000 tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie od roku 2016 jest biblioteką partnerską systemu Academica.

Rodzaje dostępu:

• nieograniczony – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.
  • ograniczony – publikacje są dostępne TYLKO na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Terminale pozbawione są dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

Jak i gdzie skorzystać z wypożyczalni Academica?

1. Odwiedź Dział Czytelń i Multimediów.
  2. Podaj numer karty bibliotecznej.
  3. Pobierz kod PIN od dyżurującego bibliotekarza i aktywuj swoje konto na przeznaczonym dla użytkowników terminalu.

Więcej informacji…

Czytelnia i Multimedia