Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie

multimedia@mbp.chrzanow.pl | tel. 32 763 27 50
ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów

Lokalny Klub Kodowania

Celem projektu Lokalne Kluby Kowania jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkolaków do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Pierwsza edycja projektu została objęta patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Głównym celem klubu jest zainteresowanie młodych osób nauką kodowania, pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że rozwijanie umiejętności programistycznych umożliwi uczestnikom klubu lepszy start w przyszłość.