Dział Gromadzenia
Zbiorów

dzgromadzenia@mbp.chrzanow.pl  tel. 32 763 27 46
ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie w 2023 roku otrzymała dofinansowanie w wysokości 44 625 złotych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 1 – Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Zakup książek,  audiobooków oraz zdalnych dostępów do e-booków, audiobooków i synchrobooków zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie w 2022 roku otrzymała dofinansowanie w wysokości 35 214 złotych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 1 – Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Zakup książek,  audiobooków oraz zdalnych dostępów do e-booków, audiobooków i synchrobooków zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie w 2021 roku otrzymała dofinansowanie w wysokości 43 776 złotych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 1 – Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Zakup książek,  audiobooków oraz zdalnych dostępów do e-booków, audiobooków i synchrobooków zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie w 2020 roku otrzymała dofinansowanie w wysokości 38 500 złotych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek  publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz służy rozwojowi bibliotek w Polsce.

Zakupione nowości wydawnicze trafiły do naszych czytelników z Wypożyczalni, Oddziału dla Dzieci, Działu Czytelń i Multimediów Biblioteki Głównej oraz wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wśród zakupionych tytułów znalazły się powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminały, thrillery, biografie, literatura faktu, reportaże, poradniki, komiksy i powieści graficzne. Dla najmłodszych czytelników zakupiono bajki i baśnie, książki obrazkowe, książki ułatwiające naukę czytania. Zakupiono również audiobooki i książki ze specjalną, dużą czcionką dedykowane dla osób słabowidzących. Zwiększono liczbę kodów dla użytkowników platformy Legimi pozwalającej na zdalny dostęp do książek w formatach e-booków