Noc z Książką 2014

Wieczór zainspirowany książką Wojciecha Cejrowskiego “Gringo wśród dzikich plemion”. W piątkowy wieczór 14.11.2014 w godz. 19.00 – 23.00 bawiliśmy się w bibliotece wspólnie z uczniami PG nr 1 i PG nr 2.Po raz kolejny organizatorem Nocy było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o/Chrzanów, przy współorganizacji biblioteki.

Po raz pierwszy laureatowi (tym razem zwyciężyło PG nr 1) wręczona została statuetka MĄDRA SOWA . Do kogo powędruje za rok?… tego dowiemy się w listopadzie 2015r.

Wieczór zainspirowany książką Wojciecha Cejrowskiego “Gringo wśród dzikich plemion”. W piątkowy wieczór 14.11.2014 w godz. 19.00 – 23.00 bawiliśmy się w bibliotece wspólnie z uczniami PG nr 1 i PG nr 2. Po raz kolejny organizatorem Nocy było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o/Chrzanów, przy współorganizacji biblioteki.
Po raz pierwszy laureatowi (tym razem zwyciężyło PG nr 1) wręczona została statuetka MADRA SOWA . Do kogo powędruje za rok?… tego dowiemy się w listopadzie 2015r.

A co robiliśmy w tę noc?
… było spotkanie z podróżniczką, gościem specjalnym Alicją Wożniak, była prezentacja multimedialna, głośne czytanie książki W. Cejrowskiego przez zaproszonych gości (min. Zbigniewa Tomskiego – twórcę regionalnego, który wykonał własnoręcznie statuetkę MĄDRA SOWA… I oczywiście mnóstwo konkursów: konkurs wiedzy o książce “Gringo wśród dzikich plemion” , konkurs literacki , konkurs terenowy – poszukiwanie ukrytych mrówek, konkurs filmowy na spostrzegawczość, konkurs – prezentacja regionu (kraju), konkurs plastyczny (malowanie koszul), konkurs teatralny, konkurs geograficzny… i na koniec podsumowanie rywalizacji i wręczenie nagród, w tym głównej nagrody czyli MĄDREJ SOWY.
Autorem statuetki jest twórca regionalny Zbigniew Tomski, któremu z wielką serdecznością dziękujemy za tę oto sówkę.

Scroll to Top