Ciało i Umysł – Umiej cieszyć się życiem – Filia w Płazie

Spotkanie w ramach cyklu Ciało i Umysł w Filii Płaza - Umiej cieszyć się życiem

Kwietniowe  spotkanie z cyklu “Ciało i umysł” w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Chrzanowie Filii w Płazie nosiło tytuł “Umiej cieszyć się życiem“. Jego bohaterką była Pani Jolanta Szwalbe – autorka inspirujących antologii cytatów, założycielka Wydawnictwa im. Benjamina Franklina i jego edytorka.

Na wydaną dotychczas serię składa się siedem tomów po 900 inspirujących cytatów, ułożonych tematycznie, w których każdy czytelnik odnajduje coś dla siebie.”… percepcję cytatów ułatwiają poprzedzające poszczególne rozdziały napisane barwną polszczyzną komentarze Jolanty Szwalbe” (fragment przedmowy profesora Jana Ślężyńskiego). Uczestnicy spotkania: stali czytelnicy biblioteki, zainteresowani mieszkańcy Płazy, gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Płazie, nauczyciele, podkreślali jego niezwykłą atmosferę.