Tegoroczny TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018 (8-15 maja) obchodzony był pod hasłem: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. 39 różnorodnych spotkań w ciągu zaledwie kilku dni. Słowem – DOWOLNOŚĆ czytania bez zakazów, nakazów, nieskrepowane, niezależne, swobodne, nieograniczone, w różnej formie… Oto relacja.

PROMOCJA AKCJI W CENTRUM HANDLOWYM MAX – 5.05 
Promocję TYGODNIA BIBLIOTEK rozpoczęliśmy poza biblioteką…

SPOTKANIE Z JACKIEM FEDEROWICZEM – 7.05

Znany satyryk i aktor gościł w bibliotece promując swą ksiażkę “w zasadzie Tak”. Spotkanie prowadził  Marcin Michrowski.

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA – Happening – 8.05

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprosiła do wzięcia udziału w happeningu literackim (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA, który odbył się 8.05 w godz. 10.00-13.00 na chrzanowskim rynku,
Tegoroczne hasło (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA nawiązywało do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, nadając czytaniu   w domyśle  ważną rolę w historii, jako element zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu. Interpretacja hasła zdecydowanie sugeruje również DOWOLNOŚĆ  czytania jako czynność bez zakazów, nakazów, nieskrepowane, niezależne, swobodne, nieograniczone, w różnej formie, co  w konsekwencji  zdecydowanie czytelnika rozwija, wzbogaca i ukulturalnia.
Na rynku odbyło się: Głośne i ciche czytanie na siedząco i leżąco!, StreetArt, zajęcia literackie, zajęcia edukacyjne: tablety, roboty, bookcrossing,  plenerowa wystawa obrazów – STK “In Gremio” Chrzanów i wiele innych atrakcji.

Bibliotekarze apelowali do czytelników:
Czytelniku!
Podczas Tygodnia Bibliotek 2018 , DOŁĄCZ do Nas  8 maja, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, WEŹ UDZIAŁ w HAPPENINGU literackim, Na chrzanowskim rynku CZYTAJ z nami głośno lub cicho, na leżąco lub na siedząco, KSIĄŻKĘ papierową lub z czytnika, SŁUCHAJ audiobooka lub POROZMAWIAJ o książkach?
Gwarantujemy  pełną (DO)WOLNOŚĆ  CZYTANIA!
Do zobaczenia!


W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek chrzanowscy bibliotekarze przyjęli gratulacje od Władz Miasta…


BUDOWANIE CZŁOWIEKA WIEDZY – 8.05

Regionaliści, czytelnicy i bibliotekarze od rana budowali Człowieka Wiedzy!

 

LITERACKA KRZYŻÓWKA DLA KAŻDEGO – 10.05

… i coś dla miłośników krzyżówek… w Wypożyczalni Głównej.

 

WERNISAŻ WYSTAWY  – KLUCZEM DO EDUKACJI JEST PRZEŻYCIE PIĘKNA  – 14.05

Wystawa jubileuszowa SP nr 3 w Chrzanowie została zainaugurowana wernisażem z udziałem, nauczycieli, uczniów i rodziców tej szkoły. Był tort, życzenia, dobre słowa i muzyka…

 

AKADEMIA SŁOWA – Warto wybaczać / Grupa CzarTy Gustawa

Kolejne spotkanie poetyckie w cyklu Akademia Słowa, wg scenariusza Gustawa Czerwika. Było i literacko i muzycznie… pięknie!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z DAVIDEM UNGEREM – 16.05
Gościliśmy w bibliotece  Davida Ungera gwatemalskiego pisarza, piszącego w języku angielskim, od lat mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Laureata prestiżowej nagrody Miguel Angel Asturias National Literature za całokształt twórczości.  W bibliotece autor promował  swoją książkę “Pan własnego losu” (Wydawnictwo Sonia Draga).

Przewiń do góry