Maraton Czytania z Lisem Witalisem. Filia Luszowice

Lis Witalis królował w luszowickiej bibliotece podczas VIII Chrzanowskiego Maratonu Czytania Dzieciom. Akcja odbyła się w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

 

OTCD to największe święto, podczas trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało “Czytanie łączy”. Filia Luszowice postawiła na znany utwór Jana Brzechwy “Szelmostwa Lisa Witalisa”. By w atrakcyjny sposób zaserwować dzieciakom lekturę, filia MBP nawiązała ścisłą współpracę ze szkoła podstawową w w Luszowicach. To faktycznie połączyło pokolenia, gdyż w perypetie lisa zostały nie tylko odczytane przez dorosłych lektorów, ale również zagrane przez jedną z klas. Piątoklasiści uczestniczyli w próbach teatralnych, nad którymi czuwała ich wychowawczyni, p Agata Zalewska. Uczniowie znakomicie odnaleźli się w rolach leśnych zwierząt. Zaś Natalia Uziel brawurowo odegrała rolę głównego bohatera zdradzając duży talent aktorski. Do prezentacji przygód lisa zaproszono licznych gości: p. Ewę Baran, dyrektor SP im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach; p. Lidię Jurkiewicz, pedagoga i nauczycielkę tut. Szkoły; p. Urszulę Palkę, nauczycielkę. Radę Rodziców i Radę Sołecką reprezentowała p. Monika Bogusz. Nie mogło zabraknąć p. Bożeny Cupiał-Barczyk oraz dzielnicowego Luszowic asp. szt. Mieczysława Kaczmarzyka Wszyscy znakomicie się bawili. Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom VIII Chrzanowskiego Maratonu Czytania Dzieciom z aktywny udział w przedsięwzięciu i do zobaczenia za rok.

Scroll to Top