Niska emisja – wielka sprawa, czym dymi komin sąsiada 2018 – Trzynaste Święto Miodu w Płazie


Najsłodsze święto świata za nami! W Płazie trzynastka okazała się tą szczęśliwą – było wesoło, tłumnie i… miodowo! Nawet przelotny deszcz nie zepsuł uczestnikom humoru. 18 sierpnia o godzinie 15.00 ruszyła kolejna odsłona cyklicznego płaziańskiego Święta Miodu.

Działo się wiele – na stoisku biblioteki dzieci brały udział w konkursie plastycznym i quizie wiedzy “miodowej”. Najmłodsi za wykonane rysunki dostali atrakcyjne nagrody, a ci którzy wykazali się największą wiedzą na temat miodu, pszczół i pasiek również zostali obdarowani fantastycznymi nagrodami.

W strojach pszczółek wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Płazie, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Płazie. Czas uświetnili również: zespół teatralno-muzyczny “Kurtyna” z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, grupa obrzędowo-śpiewacza “Płazianki” oraz męski zespół śpiewaczy “Bolęcanie”. Gościem specjalnym był Mirosław Szołtysek, który poprowadził zabawę w śląskim klimacie, do tego wystąpiło “Wesołe Trio”. Do późnych godzin nocnych miodową taneczną biesiadę poproadził DJ Andyllax.

Nie tylko przy scenie można było spędzić czas, dookoła niej rozłożyły się stoiska gastronomiczne, miodowe oraz te z rękodziełem. Ponadto biblioteka zapewniła moc lektur do czytania na sianie.

Dodatkowo można było obejrzeć jak ekologicznie palić w piecach i kotłach w ramach akcji pod hasłem “Niska emisja – wielka sprawa, czym dymi komin sąsiada”, finansowanej ze środków gminy Chrzanów, przygotowanej przez organizację “Czyste ogrzewanie”.

Święto odbyło się pod honorownym patronatem Burmistrza Miasta Chrzanowa. Organizatorami byli: Sołtys i Rada Sołecka w Plazie, MBP w Chrzanowie Filia w Płazie, Pasieka Kamionka – Jacek Chrząścik. Współorganizatorzy to: Urząd Miejski w Chrzanowie, Klub Sportowy “Tempo” Płaza, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Grupa Obrzędowo- Śpiewacza ,”Płazianki”, Ochotnicza Straż Pożarna w Płazie. Partnerami byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie, Przedszkole Samorządowe w Płazie, Szkoła Podstawowa w Płazie, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków Środowiskowych Domów Samopomocy W Płazie.

Scroll to Top