Chrzanowski Dzień Kobiet 2019

Czerń i róż – mroczna i słodka – dwie strony każdej kobiety. Kobiece supermoce były tematem przewodnim tegorocznej, czwartej już edycji Chrzanowskiego Dnia Kobiet. Jak zwykle, tłum Pań wypełniał Miejską Bibliotekę Publiczną do późnych godzin wieczornych. I jak zwykle działo się tyle, że nie sposób wszystkiego opisać. Jednym słowem – kto był, doskonale wie, że czas spędził kreatywnie, inspirująco i miło, jak zawsze w bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie podzielona była na kilka sfer: w Oddziale dla Dzieci  – strefa dziecka, w Wypożyczalni Głównej – strefa literatury, w Czytelni Naukowej – strefa porad stylistycznych, a w Kawiarni Melba – strefa słodkości i pysznej kawy. Właśnie w tej przestrzeni panie zgłębiały i odkrywały swoje talenty, szukały swojej misji,  otwierały swoje serca, słuchały swojego głosu, by za nim podążać.

Kobieta Mocy zna swoje mocne i słabe strony. Jest otwarta na to, co niosą życie oraz ludzie. Kobieta Mocy akceptuje siebie w pełni. Kobieta Mocy –  kocha – zarówno w radościach i sukcesach, jak i podczas smutków i upadków.  Z miłości do siebie potrafi być asertywna i realizuje swoje pasje. Kobieta Mocy potrafi wyrażać siebie w niepowtarzalny sposób, niezależnie od konwenansów czy obecnych trendów. Kobieta Mocy jest świadoma swych talentów. Nie marnuje ich, tylko rozwija i dzieli się nimi. Potrafi iść pod prąd i szukać alternatywnych źródeł wiedzy oraz sposobów życia. Kobieta Mocy – nie zmienia nikogo na siłę. Wie, że każda rewolucja zaczyna się od nas samych. Kobieta Mocy – jest świadomą boginią, pełną wewnętrznego światła i piękna – przywitała gości Olga Nowicka, kierownik Działu Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa. – I niech towarzyszą nam słowa znanej kobiety z WIELKĄ supermocą  Judy Garland “Zawsze bądź oryginalna wersją samej siebie, zamiast być kopią kogoś innego” – podkreślała Olga Nowicka.

W przestrzeni bibliotecznej na przybyłe panie czekały tradycyjnie stoiska warsztatowe, pokazy, zabiegi, pielęgnacje, prezentacje, konsultacje. Wszystkich oficjalnie przywitała Pani wiceburmistrz Jolanta Zubik, a zaraz po ciepłych słowach wstępu, można było skosztować pysznego tortu ufundowanego przez Kawiarnię Literacką Melba. Po deserze, gościom zaprezentowano ze sceny kilka cudownych kobiecych supermocy m.in. z zakresu stylu, makijażu, ukojenia dla ducha i ciała, fitnessu czy kuchni itp.

Na gości tego wieczoru czekały dwie główne atrakcje: o godz. 18.00 – POKAZ MODY przygotowany przez Olgę Ćwik i Martę Kitlińską na co dzień współpracujące z nami w ramach cyklu Ciało i Umysł, prowadzą warsztaty stylizacji&make-up. Z kolei o godzinie 19.00 RECITAL i SPOTKANIE z gwiazdą wieczoru – KATARZYNĄ ŻAK, aktorką filmową i teatralną. (Alina Krawczyk/Miodowe lata, Danusia/Klan, H. Dębkowa/Na Wspólnej. Swój kunszt aktorski potwierdziła znakomitą rolą Kazimiery Solejukowej w kultowym już dziś serialu Ranczo. Od lat koncertuje z klimatycznymi piosenkami min. Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego.)

Wisienką na torcie był tradycyjny QUIZ z NAGRODAMI,  który ufundowali nasi partnerzy. Jeszcze raz gorąco i serdecznie dziękujemy im za współpracę i udział w tej imprezie. Są to:

 1. Kawiarnia Literacka MELBA / Andrzej Mędrala
 2. Salon kosmetyczny Aldona Stach
 3. Fryzjer Magiel / Mariusz Gajewski
 4. Restauracja NOVA Przestrzeń / Joanna Kieres
 5. KWIACIARNIA Usłane kwiatami / Ewa Błaszkiewicz
 6. Mery Key / Agnieszka Bartosik
 7. NATURHOUSE
 8. NAWSIE / Mariusz Witek
 9. Lokalna Kolej Drezynowa
 10. Strefa Piękna Sylwia Rejdych TRYCHOLOG
 11. Oriflame Jola Sobczak
 12. Barbara Gembarowska Studio Zdrowia i Urody BIO-RELAX
 13. Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie
 14. Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie w Chrzanowie Paulina Kieres
 15. NadiArt
 16. Biżuteria UNIKATART
 17. SOUVRE – kosmetyki Joasia Książek Trelińska
 18. Magda Michałek Kolorowa Wyspa
 19. Malarstwo STKInGremio / Lidia Kurnik, Jadzia Smolik
 20. MedGarden / Klaudia Chodyńska
 21. Logika Stanika / Katarzyna Brzezińska
 22. Dr Marchewka / Elżbieta Molik
 23. Yoga Place / Justyna Szopa
 24. Personal trainer & mind mechanic – Marzena Bębenek
 25. AnaLooka – fashion&lifestyle blogerka modowa – Anna Fitrzyk
 26. Studio TESS Fryzjerstwo i Kosmetyka / Teresa Waśko
 27. X Treme Fitness – porady dietetyczne i treningowe
 28. Feniks – trener personalny Jakub Kural
 29. AFRODYTA – sprzęt do modelowania sylwetki / Iwona Guzek
 30. Agata Cybulska – hand made – zabawki szyte ręcznie
 31. Katarzyna Zasłona-Polak – Zespół Meluzyna
 32. Marta Kitlińska
 33. Olga Ćwik
 34. Natalia Hołownia
 35. Muzeum w Chrzanowie
 36. MOKSiR w Chrzanowie
 37. Zbigniew Klatka Teatr Ludowy Tradycja

Chrzanowski Dzień Kobiet oczami Przelom.pl

Scroll to Top