Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom – filia os. Południe

W dniu 6 czerwca w Filii os. Południe odbył się IX Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczne spotkanie upłynęło pod hasłem: Sportowcy Czytają dzieciom – wychowanie przez Sport i Czytanie.

Tym razem Bibliotekę Filii os. Południe uświetnili swoją obecnością znamienici goście, w osobach: Pani Ernestyny Lewandowskiej – chrzanowskiej poetki i byłej pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie oraz Pana Dominika Godynia – Dyrektora Krytej Pływalni w Chrzanowie ”Cabańska Fala”. Goście nie tylko pięknie przedstawili poezje współczesnych pisarzy i autorów dziecięcych, lecz również zachęcili dzieci do zabawy i ćwiczeń. Wspólnej zabawie towarzyszyła duża dawka humoru i śmiechu. Mali uczestnicy spotkania wychodzili z Biblioteki zadowoleni i roześmiani.