W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie 5 października odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem: Znajdźmy wspólny język! Organizatorem tej kampanii w całej Polsce jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekały na czytelników specjalne wydarzenia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie po raz kolejny włączyła się w tę kampanię czytelniczą, tym razem realizując literacki projekt – NOC z KSIĄŻKĄ w oparciu o Stowarzyszenie Umarłych Poetów.

To literackie przedsięwzięcie biblioteka od lat realizuje wspólnie z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkolnych. Odział Chrzanów oraz ze SP nr 1w Chrzanowie i SP nr 10 w Chrzanowie. Tym razem w NOCY Z KSIĄŻKĄ wzięło udział pięć szkół gminy Chrzanów. Uczniowie stoczyli literackie bitwy w potyczkach i konkurencjach: literackich, plastycznych, wiedzy, sprawnościowych, filmowych i innych – wszystko po to aby zdobyć NAGRODĘ DYREKTORA BIBLIOTEKI – STATUETKĘ MĄDREJ SOWY.

Podczas NOCY Z KSIĄŻKĄ nie mogło zabraknąć głośnego czytania fragmentów lektury przez zaproszonych gości. Tym razem czytali: Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek, Zastępca Burmistrza Jolanta Zubik oraz Wanda Potoczek – polonistka, klubowiczka DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zwycięzcą w tym roku, ponownie została Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie. Mądra Sowa przez kolejny 2020 r. zamieszka w murach tej szkoły. W konkurencjach indywidualnie zwyciężyła uczennica SP 10 – Joanna Fidyt.

Scroll to Top