Para buch! Książka w ruch! Biblioteczny Misz Masz w Oddziale dla Dzieci

Jak powstaje śnieg? Czy śnieg może mieć kolor różowy? Odpowiedzi na te pytania znalazły dzieci na spotkaniu w ramach projektu Para buch! Książka w ruch! w Oddziale dla Dzieci. W części artystycznej warsztatów uczestnicy zajęli się zabawą, w trakcie której tworzyły zimowy krajobraz z wykorzystaniem  białej pasty do zębów i czarnego papieru.

Dzięki pomocy i współpracy naszej Wolontariuszki pani Wandy, dzieci oraz rodzice stworzyli wspaniały klimat zajęć.  Nie zabrakło wielu wrażeń szczególnie w takcie zabawy pt. taniec na krze.

Na zakończenie wszyscy wspólnie budowali zimowy labirynt.

Kolejne, szóste  w cyklu spotkanie, pod hasłem W GABINECIE ANATOMII, już 29 lutego. Zapraszamy!

P.S. Nie zapomnijcie o zapisach na zajęcia, które ruszają 22.02.2020.

——————————————————————————

Celem projektu Para buch! Książka w ruch! jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat. Podczas spotkań prowadzone są  zajęcia obejmujące głośne czytanie oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM: nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki. Dzięki projektowi dzieci zyskają przydatne umiejętności, inspiracje i impuls do rozwoju zainteresowań w cenionych w dzisiejszym świecie dziedzinach: nauka, technologia, inżynieria i matematyka.

Projekt Para-buch! Książka w ruch!, finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung. Umowa o współpracy zawarta pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ  –  International Giving Foundation.

Scroll to Top