Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole – bezpłatne warsztaty w ramach edukacji kulturowej Bardzo Młoda Kultura

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, edukatorów, instruktorów oraz animatorów i bibliotekarzy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych w ramach edukacji kulturowej Bardzo Młoda Kultura Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?, które odbędą się 16 marca 2020 w godz. 15.00 -18.00 (3 godziny) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, sala konferencyjno-szkoleniowa, I piętro.

Na warsztaty obowiązują zapisy do dnia 28 lutego 2020. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: Ewelina Langer tel. 32 763 27 49 (w godz. 8.00-15.00), 

e-mail: elanger@mbp.chrzanow.pl

Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Warsztaty: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu Teatroteka Szkolna. Jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.

Program spotkania:

  1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)
  2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2 h 30 min)

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego utworzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmuje się archiwizacją i promocją polskiego teatru. Ważnym obszarem działań Instytutu jest edukacja – pracujemy z artystami, edukatorami, animatorami, nauczycielami w duchu pedagogiki teatru. To forma edukacji, która wykorzystuje język teatru, nadawanie i  odbieranie komunikatów w tym języku. Polega na wprowadzeniu w świat teatru przy jednoczesnym wzmacnianiu kompetencji społecznych uczestników zajęć, takich jak umiejętność pracy w grupie, kreatywność, autoprezentacja, umiejętność krytycznego podejścia  do informacji.

  1. Teatroteka Szkolna – informacja o spotkaniu
  2. Teatroteka – zaświadczenia

Scroll to Top