Wielka miłość nie wybiera – to tytuł koncertu walentynkowego, który odbył się w bibliotece w Luszowicach. Prócz chwytającej za serce muzyki, nie zabrakło poezji, bo któż, jak nie pieśniarze i poeci, potrafi lepiej opowiadać o rożnych odcieniach miłości. Przed publicznością wystąpił duet muzyczny DUO-FOMES składzie: Magdalena Pałka-Kumanek, Mirosław Buczek oraz poetka i pisarka Bogusława Chwierut.

Był to koncert niecierpliwie wyczekiwany przez mieszkańców Luszowic. A to za sprawą jednej z artystek występujących podczas imprezy. Magdalena Pałka – Kumanek to znana i podziwiana wokalistka- absolwentka Szkoły muzycznej II stopnia im. K. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego; niegdyś solistka Zespołu Śpiewaków Miasta Katowic Camerata Silesia. Obecnie uczy gry na instrumentach klawiszowych oraz śpiewu solowego w Centrum Edukacji w Chrzanowie. Artystka wystąpiła w duecie DUO-FOMES z Mirosławem Buczkiem, instrumentalistą (gra na trąbce i gitarze, wcześniej również na akordeonie). Również ten artysta może poszczycić się niemałym dorobkiem. Razem z licznymi orkiestrami grał nie tylko w kraju, ale również we Francji, Austrii. Występował również z kabaretem Koń Polski. Obecnie współpracuje z Big Bandem w chrzanowskim MOKSIR oraz gra z orkiestrą w Trzebini i Libiążu.  DUO-FOMES zaprezentował publiczności kilkanaście najbardziej znanych piosenek miłosnych. W bibliotece zabrzmiały zarówno utwory starsze, jak i skomponowane stosunkowo niedawno. Była Wielka miłośćZawsze tam, gdzie tyIm więcej Ciebie, tym mniej.  Nie zabrakło bisów. Walentynkową  atmosferę spotęgowała poezja. Publiczność wysłuchała erotyków Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, K.K. Baczyńskiego, K.I. Gałczyńskiego i Haliny Poświatowskiej. Wiersze zaprezentowała Bogusława Chwierut, animatorka kultury, organizatorka szeregu cenionych imprez, ale nade wszystko poetka (autorka 6 tomików poetyckich) i pisarka (autorka niedawno opublikowanej powieści Geometria uczuć), laureatka krajowych i zagranicznych konkursów poetyckich, członkini grup Cummulus i Akademia Słowa

I można dyskutować, czy muzyka i poezja łagodzą obyczaje. Na pewno budząc emocje i tęsknoty, poruszają czułe struny każdego chyba człowieka.

Przewiń do góry