W gabinecie anatomii

W gabinecie anatomii – Para buch! Książka w ruch! Oddział dla dzieci

29 lutego Oddział dla dzieci zaprosił dzieci na spotkanie pod tytułem: W gabinecie anatomii , w ramach projektu Para buch! Książka w ruch! Na zajęciach wykorzystano wielkoformatowe barwne ilustracje do oglądania przez barwne filtry z książki o ludzkim ciele. Wolontariuszka pani Natalia, wyspecjalizowana dietetyczna z Naturouse, opowiedziała dzieciom  jak przebieg proces trawienia a także  zaletach zdrowego odżywiania. Było wiele ciekawych pytań i odpowiedzi. Taka była też tematyka prac plastycznych: kolorowe, zdrowe warzywa i owoce. W ostatniej części spotkania z aplikacją multimedialną: ludzie ciało, uczestnicy spotkania  podsumowali swoje wiadomości.

Kolejne, szóste  w cyklu spotkanie, pod hasłem Kogel-mogel dla dociekliwych,  już 18 kwietnia. Zapraszamy!

Celem projektu Para buch! Książka w ruch! jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat. Podczas spotkań prowadzone są  zajęcia obejmujące głośne czytanie oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM: nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki. Dzięki projektowi dzieci zyskają przydatne umiejętności, inspiracje i impuls do rozwoju zainteresowań w cenionych w dzisiejszym świecie dziedzinach: nauka, technologia, inżynieria i matematyka.

Projekt Para-buch! Książka w ruch!, finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung. Umowa o współpracy zawarta pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ  –  International Giving Foundation.

Scroll to Top