Zamaskowani – maski karnawałowe. Filia w Luszowicach

Co to jest karnawał? Do czego służy maska? Za kogo się przebierzesz? – to tylko niektóre pytania, na które szukały odpowiedzi przedszkolaczki podczas zajęć w bibliotece w Luszowicach.

Warsztaty w bibliotece przeprowadzono tuż przed zabawą karnawałową przedszkolaków.  Była to zatem wspaniała okazja do wykonania masek. Zanim jednak maluchy przystąpiły do akcji, zachęcono je do rozmowy o karnawałowych tradycjach. Po co komu maska? Co się robi w karnawale? Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i obserwacjami. Niektóre z nich przeżyły już swoją pierwszą zabawę kostiumową. Perspektywa  zbliżającej się imprezy skłoniła przedszkolaki do wyjątkowo twórczych prac. I tak – maluchy wyczarowały mieniące się brokatem i cekinami wizerunki ptaków, ssaków i innych fantastycznych stworzeń.

Zajęcia zorganizowano z inicjatywy p. Katarzyny Woszczyna, nauczycielki wychowania przedszkolnego.