Podczas TYGODNIA BIBLIOTEK 2020 realizowane były konkursy i zabawy literackie, których uczestnicy nadzwyczajnie SMAKOWALI BIBLIOTEKĘ, przesyłając do nas prace, bądź umieszczając filmiki w komentarzach pod konkursowymi postami. Zgodnie z regułami zabaw i regulaminami konkursów zostali wyłonieni laureaci, którzy otrzymali upominki wraz z materiałami promocyjnymi @Gminy Chrzanów. WIELKIE BRAWA DLA NICH! A tych , którzy jeszcze nie odebrali nagród i bonusów zapraszamy do Biblioteki, w godzinach otwarcia, po ich odbiór.

 Zabawa konkursowa – PYSZNY FILM, skierowana do pasjonatów kina i członków DKF- Dyskusyjnego Klubu Filmowego… odgadywano tytuły „pysznych” filmów: Ratatuj, Julie&Julia, Czekolada, Podróż na sto stóp, Ugotowany, Uczta Babette, Przepiórki w płatkach róży, Niebo w gębie, Faceci od Łucji, Od kuchni, Życie od kuchni, Faceci od kuchni, Szef
Laureatką została Andżelika Feliksik.
Odbiór nagrody: MBP, Dział Czytelń i Multimediów, tel. 32 7632749 w. 119

Akcja konkursowa – CzytamJA, CzytaszTY, CzytaMY, w której w pojedynkę, grupowo lub rodzinnie czytelnicy nagrywali filmiki, na których prezentowali w dowolnej formie ulubiony wiersz, fragment prozy lub dramatu, w formie głośnej lektury, recytacji lub scenki teatralnej.

Laureaci, którzy zebrali największą liczbę lajków: Magdalena Tylek (121), Katarzyna Miarczyńska-Kłeczek( 117), Magdalena Kędziora (84), Magda Sibik (70) i Wioletta Pawlak (55).
Odbiór nagrody: MBP, Dział Promocji Biblioteki, tel. 32 7632755 w. 125 (do godz. 15.30)

Konkurs literacko-plastyczny CZAS NA MAŁE CO NIECO… opierał się na zilustrowanie swojego ulubionego wiersza i skierowany był do dzieci. Organizatorem konkursu „Czas na małe co nieco” była Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie- Filia w Luszowicach oraz Rada Sołecka w Luszowicach.

Oto laureaci:
I miejsce: Remigiusz Nowak (lat 6 ) ilustracja do wiersza Rzepka
II miejsce: Nikodem Fudała (lat 8) ilustracja do wiersza Chory kotek oraz Dominik Jochymek (lat 8) ilustracja do wiersza Trzy świnki
III miejsce: Jakub Musiał (lat 6) ilustracja do wiersza Na straganie
Odbiór nagrody: MBP, Filia w Luszowicach, tel. 32 7119969

Zabawa literacko-kulinarna LITERACKIE GOTOWANIE. Rozpoczęły ją bibliotekarki, gotując wg przepisów z książek lub gdzie książka była inspiracją do kucharzenia… Zachęcały i do czytania i do gotowania. Filmiki z gotowania umieszoczne były w komentarzu pod postem.

Laureatka: Agnieszka Bachtenko
Nasza czytelniczka przyrządziła w swojej kuchni szwedzkie bułeczki cynamonowe wg przepisu z książek Kamili Lackberg. Pysznie wyglądały i na pewno cudownie smakowały!
Odbiór nagrody: MBP, Dział Promocji Biblioteki, tel. 32 7632755 w. 125 (do godz. 15.30)

Konkurs MÓJ PIERWSZY WIERSZ, zorganizowany wspólnie z Promykiem Niepublicznym Terapeutycznym Przedszkolem w Chrzanowie . Przez trzy kolejne dni ogłaszaliśmy laureatów, zaczynając od wyróżnień, III, II a kończąc 15.05 na I miejscu

Laureaci:
I miejsce – Zuzanna Chowaniec, wiersz W mieście Lego
II miejsce – Szymon Klimkiewicz, wiersz Jedno marzenie
III miejsce – Hanna Nowak, wiersz Papużka
Szczegóły w oddzielnym artykule na www.mbp.chrzanow.pl
Odbiór nagrody: MBP, Oddział dla Dzieci, tel. 32 7632753 w. 123

Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy za udział w tegorocznym SMAKOWANIU BIBLIOTEKI podczas tygodnia Bibliotek 2020!

Przewiń do góry