Spotkania w ramach Animacji na wakacje

Za nami kolejne spotkania z cyklu ANIMACJE NA WAKACJE. KULTURALNE I SPORTOWE WAKACJE W MIEŚCIE organizowane przez naszą bibliotekę. Jak zawsze było literacko, aktywnie i z dużo ilością ciekawostek. Na wakacyjnych wtorkowych Poczytajkach (21.07.2020) spotkaliśmy się z księżniczkami i rycerzami, a przez dziurkę od klucza zaglądaliśmy do zamków, odkrywając ich tajemnice. W trakcie zajęć pobudziliśmy naszą wyobraźnię tworząc własne, fascynujące historie przy pomocy kolorowych bloczków z rysunkami.

W środę (22.07.2020) mieliśmy okazję uczestniczyć w podróży do krainy przodków. Odpowiadaliśmy wspólnie na pytania: Kim jesteśmy? Skąd pochodzimy? Pomogła nam w tym nasza koleżanka Zuzia Porzuczek, pracownik Działu informacji Regionalnej naszej biblioteki. Wspólnie stworzyliśmy drzewo genealogiczne, każdy opowiedział o swojej rodzinie, a my z zaciekawieniem słuchaliśmy. Był również czas na krzyżówkę, która zdecydowanie dla naszych zdolnych dzieciaków powinna być nieco trudniejsza. Nie zabrakło także krótkiej gimnastyki i sporej dawki czytania.

A co przed nami? Na kolejne wtorkowe Poczytajki zapraszamy Was na wyprawę do… Panamy! Zabierzcie plecak, kanapki, wodę i okulary przeciwsłoneczne! Hm… Czy będzie nam to potrzebne? Przyjdźcie na zajęcia na plener za biblioteką, a wszystkiego się dowiecie. Pamiętajcie, że w momencie niesprzyjającej pogody zajęcia przy bibliotece zostaną odwołane, dlatego z nadzieją co wtorek patrzymy w niebo, wypatrując słońca!

W środę zapraszamy Was na zajęcia na pasażu przy MOKSIR (lub w Starej Kotłowni czy w Sali kinowej – koniecznie zerkajcie na szczegóły na stronach www i FB organizatorów). Tym razem zajrzymy do… kieszonki. A jakiej i kogo? Tego dowiecie się na spotkaniu, bo już nic więcej zdradzać nie możemy

Zapraszamy na nasze kolejne spotkania!

Scroll to Top