Wakacyjne poczytajki i biblioteczne spotkania w ramach Animacji na wakacje

Spotkania w ramach Animacji na wakacje

Za nami kilka spotkań z cyklu ANIMACJE NA WAKACJE. KULTURALNE I SPORTOWE WAKACJE W MIEŚCIE organizowanych przez naszą bibliotekę.

Przed nami – jeszcze więcej! Spotykamy się z Wami we wszystkie wakacyjne wtorki na Poczytajkach w plenerze przy bibliotece „jeśli nie będzie wiatru ani deszczu”, jak mawiały Muminki oraz we wszystkie środy do końca sierpnia na pasażu przy MOKSIR (lub w Starej Kotłowni  czy w Sali kinowej – koniecznie zerkajcie na szczegóły na stronach www i FB organizatorów).
Opłata za wstęp: „cokolwiek bądź nadającego się do jedzenia” (znowu Muminki)…eee… nie, pomyłka: opłata za wstęp – szeroki uśmiech i dobry humor. A propos  Muminków: widzieliście się z nimi w ostatni wtorek, czyli 14 lipca, wysłuchaliście fragmentów  książki „Lato Muminków” Tove Jansson, dowiedzieliście się co Włóczykij lubi robić najbardziej i do tej pory zastanawiacie się jak wygląda „kapciowy kolor”… Oprócz tego otrzymaliście w pigułce podstawy muminkologii, rozwiązaliście bezbłędnie quiz i mieliście okazję dowiedzieć się z kolorowych wróżb co Was czeka w najbliższej przyszłośći. Uff… i to wszystko tylko na jednych poczytajkowych zajęciach.
W środę 15 lipca zaprosiliśmy Was na spotkanie „ Czerwony Kapturek, czyli nie taki wilk straszny jak go malują” w wersji Jana Brzechwy z książki BAJKI SAMOGRAJKI. Głośnemu czytaniu towarzyszyły na dużym kinowym ekranie ilustracje do Czerwonego Kapturka  oraz muzyka ze słuchowiska pod tytułem… zgadnijcie jakim? Oczywiście „Czerwony Kapturek”! Rozgrzewkę dykcyjną zrobiła Hania Kloska, początkująca aktorka, uczestniczka warsztatów krakowskiego Studia Teatru Muzyki i Tańca, wolontariuszka biblioteki, która ma za sobą udział w wielu spektaklach i jeszcze więcej rozgrzewek dykcyjnych. Usłyszeliście również mnóstwo ciekawych informacji o wilkach, które w dzisiejszych czasach koniecznie trzeba odczarować i straszne bestie z bajek odesłać do lamusa na rzecz ochrony tych inteligentnych i opiekuńczych stworzeń.

W poprzednich tygodniach przygotowaliśmy dla was wiele ciekawych aktywności – od ruchowych, poprzez edukacyjne quizy, eksperymenty naukowe z wybuchającym wulkanem włącznie, aż po – jakżeby inaczej – literackie smakołyki.

Zapraszamy na nasze kolejne spotkania!

Scroll to Top