NARODOWE CZYTANIE Balladyny Juliusza Słowackiego

5 września 2020 zapraszamy na lokalne wydarzenie NARODOWE CZYTANIE Balladyny Juliusza Słowackiego, które jak co roku przyjmie formę literackiego happeningu.

Początek o godzinie 10.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście korowodem na Chrzanowski Rynek, gdzie o  godz. 11.00 zaproszeni goście,  czytelnicy i mieszkańcy miasta wezmą udział w widowisku literackim. W trzech specjalnie przygotowanych scenografiach odbędzie się głośne czytanie dramatu poprzedzone komentarzami głosu zza kulis oraz żywymi obrazami pantomimicznymi w epokowych strojach, które wprowadzać będą słuchaczy w klimat poszczególnych scen.

Całość widowiska wzbogaci nastrojowa muzyka. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Patronat lokalny: Burmistrz Miasta Chrzanowa, patronat medialny: Chrzanowska Telewizja Lokalna, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”. Współpraca: MOKSiR w Chrzanowie, I LO w Chrzanowie, Stowarzyszenie UTW w Chrzanowie, Wodociągi Chrzanowskie.

Przypomnij sobie tekst Balladyny. Poniżej tekst do pobrania.

Przewiń do góry