„Za mundurem panny sznurem” to był koncert, jakiego jeszcze nie było w Chrzanowie w wykonaniu „The Polish Tenors”

Koncert „Za mundurem panny sznurem”

Za mundurem panny sznurem to był koncert, jakiego jeszcze nie było w Chrzanowie w wykonaniu The Polish Tenors (Fundacja Operetka Śląska w Katowicach) czyli: Sylwestra Targosza-Szalonka, Tomasza Furmana oraz Aleksandra Kruczka.

Koncert z okazji 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego odbył się 15 sierpnia 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, a jego organizatorem była Fundacja Energetyk z Trzebini.

Widzowie usłyszeli znane i lubiane utwory w klasycznym, a także nie do końca poważnym wykonaniu. Było dowcipnie i energetycznie. Światowo i magicznie. Piosenki neapolitańskie, tematy filmowe i musicalowe… te  dobrze znane melodie śpiewała razem z wykonawcami publiczność.

Podczas Koncertu złożono również życzenia wszystkim żołnierzom pełniącym służbę wojskową z okazji Święta Wojska Polskiego.

Koncert prowadzili: nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie – Mirosława Sojka i Adam Majcherczyk oraz absolwent II LO – Michał Harwes, którzy upamiętnili ten dzień poezją i historycznymi wspomnieniami o Cudzie nad Wisłą.

Podczas trwania Koncertu została przeprowadzona zbiórka publiczna do puszek kwestarskich na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych oraz zakup sprzętu medycznego.

Współorganizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie.

Koncert był współfinansowany ze środków Powiatu Chrzanowskiego.