Balladyna zaprasza na Narodowe Czytanie 2020. Zobaczcie sami …

Zapowiedź video - Narodowe Czytanie 2020

Już w najbliższą sobotę na chrzanowskim rynku zobaczą Państwo widowisko literackie – Narodowe Czytanie 2020.

W plenerze przygotowaliśmy dla Państwa zapowiedź w formie wideo, w którym Balladyna osobiście zaprasza do udziału w wydarzeniu (zobaczcie video oraz galerię zdjęć z przygotowań ).

Początek o godzinie 10.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście korowodem na Chrzanowski Rynek, gdzie o godz. 11.00 zaproszeni goście, czytelnicy i mieszkańcy miasta wezmą udział w widowisku literackim.

W trzech specjalnie przygotowanych scenografiach odbędzie się głośne czytanie dramatu poprzedzone komentarzami oraz żywymi obrazami pantomimicznymi w epokowych strojach, które wprowadzać będą słuchaczy w klimat poszczególnych scen.

Całość widowiska wzbogaci nastrojowa muzyka.

Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Patronat lokalny: Burmistrz Miasta Chrzanowa

Patronat medialny: Chrzanowska Telewizja Lokalna, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”

Współpraca: MOKSiR w Chrzanowie, I LO w Chrzanowie, Stowarzyszenie UTW w Chrzanowie, Wodociągi Chrzanowskie,

Bractwo Rycerskie Ziemi Lipowieckiej, Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i  Zamek Lipowiec, Zbigniew Tomski