Koniec wakacyjnych animacji!

Animacje na Wakacje dobiegły końca

Skończyły się wakacje, a wraz z nimi nasz cykl zajęć ANIMACJE NA WAKACJE. KULTURALNE I SPORTOWE WAKACJE W MIEŚCIE, które wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Muzeum w Chrzanowie dla Was przygotowaliśmy. W ciągu dwóch miesięcy spotykaliśmy się, by wspólnie się bawić, uczyć, czytać, ciekawie i pożytecznie spędzać czas.
Podczas naszych wtorkowych, plenerowych spotkań, realizowanych pod wspólnym hasłem „Wakacyjne poczytajki – głośne czytanie” oraz środowych, które odbywały się zwykle w Klubie Stara Kotłownia, staraliśmy się naszych młodych czytelników w niebanalny sposób zachęcić do sięgania po świetną dziecięcą literaturę, a zajęcia okraszaliśmy m.in. zabawami, prezentacjami multimedialnymi czy muzyką. W ramach cyklu Para buch ! Książka w ruch! były eksperymenty i doświadczenia naukowe, był i gość specjalny – Mistrz Pszczelarski Jacek Chrząścik z Pasieki Kamionka w Płazie, który zgodził się podzielić swoją wiedzą i pszczelimi tajemnicami z dziećmi i ich rodzicami. Były baśnie i bajki, piękne ilustracje i warsztaty plastyczne, uczyliśmy się jak poszukiwać przodków, rozwiązywaliśmy quizy, zagadki i krzyżówki, a nawet wspólnie się gimnastykowaliśmy! Swoimi pasjami i umiejętnościami podzieliły się nasze wolontariuszki Jasia i Hania. W trakcie całych wakacji udostępnialiśmy na stronie internetowej biblioteki tematyczne, autorskie kolorowanki, a inspiracjami literackimi, naukowymi i plastycznymi były przygotowane przez bibliotekarki filmy w cyklach Czytam i Tworzę. Warsztaty literacko-plastyczne oraz Para buch ! Książka w ruch!

Bardzo dziękujemy za Wasz udział i miłą aktywność i oczywiście zapraszamy do biblioteki!