Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Z okazji tego święta Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie zorganizowała spotkanie z uczniami kl III Szkoły Podstawowej w Płazie.
W trakcie zajęć dzieci wysłuchały książki pt.,, Kropka’’. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.

Po części literackiej rozmawialiśmy o naszych zdolnościach, talentach, mocnych stronach, nie zabrakło również kropkowanych warsztatów plastycznych.