Zapisz się na rajd! ETZT 2020

20 września (niedziela) o godz. 10:00 odbędzie się VIII Rajd Chrzanowskich Cyklistów zakończony piknikiem bibliotecznym Biblioteka na dwóch kółkach.

W tym roku podczas rajdu pokonany zostanie dystans 18,5 km.

Start o godz. 10:00 pod biblioteką. Koniec o godz. 12:00 przy Szkole Podstawowej w Luszowicach, przy
ul. Przybyszewskiego 6.

Zapisy tylko online od 1.09.2020 do 17.09.2020. Limit uczestników: 150 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISZ SIĘ online tutaj.

REGULAMIN wraz z KARTĄ UCZESTNICTWA oraz ZGODĄ prawnego opiekuna na udział niepełnoletniego uczestnika znajdziesz tutaj.

TRASĘ RAJDU znajdziesz tutaj.

Podczas Pikniku Edukacyjnego liczne atrakcje. W programie: losowanie roweru, “Na rower wsiadam swój i cały świat jest mój” – warsztaty plastyczne, alkogogle, narkogogle – warsztaty, konkursy sprawnościowe z nagrodami “Strongman” i “Strongwoman”  – Przemysław Rejdych / Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, konkurs ekologiczny z nagrodami – Wodociągi Chrzanowskie, quiz ekologiczno-rowerowy – Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów, Bookcrossing – książka w podróży bibliotecznym rowerem cargo.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Jego celem jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

A Czym jest ETZT?

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się głównie na:

  • zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu  takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa
  • zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego
  • stworzeniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom

W związku z tym od 16 do 22 września br. odbędzie się szereg imprez związanych z ideą zrównoważonego transportu. Zobaczcie co jeszcze się u nas dzieje – poza rajdem oczywiście!

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Współorganizator: Urząd Miejski w Chrzanowie
Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Chrzanowa
Patronat medialny: Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom, Chrzanowska Telewizja Lokalna
Partnerzy: Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów, Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie, Chrzanowskie Wodociągi, Szkoła Podstawowa w Luszowicach

Koordynator: Olga Nowicka, MBP / Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa, tel. 32 7632755, e-mail: promocja@mbp.chrzanow.pl

Scroll to Top