Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? – online

W dniu 26 października 2020 o godz. 17.00 odbędzie się warsztat “Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?
Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną warsztat odbędzie się w trybie online. Zapisane osoby otrzymają wszystkie wytyczne za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Celem tego spotkania jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu „Teatroteka Szkolna”. Jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.
Program spotkania:
1.
Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna
2.
Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?

Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kołach teatralnych, lekcjach wychowawczych), opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć podzielone według grup wiekowych (3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat) oraz materiały audiowizualne, pokazujące ćwiczenia rozgrzewkowe i lekcje wykorzystujące teatr. Więcej informacji w filmie dostępnym na stronie internetowej.

Na warsztaty obowiązywały zapisy. Limit miejsc: 15 osób.